Megújulásunk támogatója:  
Új hozzászólás

Téma: keresztes hadjárat

A fórumokban az alábbi HTML-tagek használhatók: a, b, i, u, img, hr, font, p, strong, blockquote, ul, li, ol, div, span.
A http:// kezdetű címek automatikusan belinkelve jelennek meg.
Bármikor kipróbálhatod a formázást az alábbi gombbal, talán a sajtóhubákat is könnyebben észreveszed.

keresztes hadjárat
témák listája

Összesen: 8 db hozzászólás

szépmíves hozzászólásai | 2011-09-21 01:02:41  (935)
Klo igazat mond. Tényleg írt nekem. Tényleg nem figyeltem eddig a keresztes hadjárat fórumát. (Bocs, református vagyok! - de ez csak vicc... Megnéztem pl. a saját városomat, ahol megszakításokkal, de 40 éve élek és elképedtem, mennyivel több kereszt van itt, mint amelyekről eddig tudtam...) missimon talán azt kérdezte, jár-e valamiféle "jog" a KÖH-nek az erre a honlapra feltöltött anyagokhoz. Vagy van-e a KÖH-nek valamiféle, más által nem elérhető hozzáférése a laphoz. Amint tudom, erre határozott NEM a válasz. Mi mindannyian csak mint a többi netező férhetünk a honlaphoz. Ezt nyilván meg is teszik sokan a kollégáim közül: mindenki, aki védett épületekkel dolgozik nap mint nap. Ahogy azt klo írta is, a képek és a jelentések nyilván a szerzők (vagy a honlap) szellemi tulajdonai. (Így már csak azzal az általános lopási veszéllyel kell szembenézni, mint a többi, honlapon publikáló szerzőnek... :-( Külön kiemelném a feltöltött fotók némelyikének igényességét! Láttam a kiállítást, de én még legalább 2-3 tucat, az ott látotthoz hasonló, vagy mégszebb fotót láttam már itt! Hihetetlen értéktár lett ez a honlap az elmúlt években! Ha ez bármit is jelent, itt is megerősítem, amit már korábban írtam: Tiszteletet parancsoló értéket, hasznos és könnyen használható adatbázist lapátolt össze ide a műemlékem.hu játékosgárdája. A hazai neten a műemlékes honlapok közötti "versenyben" jól mutatja e honlap erejét pl. az, hogy a google keresőben milyen előkelő helyet vívott ki magának! Úgyhogy, csak tovább, tovább, tovább!
[ előzmény : (934)  missmoon , 2011-09-20 13:23:10]

missmoon hozzászólásai | 2011-09-20 13:23:10  (934)
:) Jó érzés azt érezni, hogy hasznos a munkánk. Kérünk szépen biztatást, bőven! Vannak új gondolataim, hamarosan írok majd erről Neked.
[ előzmény : (933)  klo , 2011-09-20 13:08:45]

klo hozzászólásai | 2011-09-20 13:08:45  (933)
Még egy: amikor a műemlékem.hu elindult, nem lehetett tudni még, hogy mi lesz belőle. Menet közben a koordináta-alapú térkép adta az ötletet ismereteim szerint a KÖH-nek, hogy a nyilvántartását részben térinformatikai alapra helyezze. Természetesen itt sem használtak közvetlenül semmilyen adatot, hanem a felügyelőkkel "legyalogoltatták" a helyszíneket.
[ előzmény : (931)  missmoon , 2011-09-20 11:35:15]

missmoon hozzászólásai | 2011-09-20 11:35:15  (931)
A témához kapcsolódóan, természetesen bármely egyéb, illetve Hivatali felhasználás kapcsán is a nevem közlésével adom hozzájárulásom (adatok és fotók átmentése, belső rendszerbéli közlés, feltüntetés) az összes műemléki jelentés tekintetében! -ha még ezt nem bocsátottam volna előre. Tulajdonképpen annyit tudunk, hogy hasznos az adatbázis, mivel elvileg használják a rendszert, de pár szóban összefoglalhatnád klo hogy hogyan is dolgoznak vele, mit látnak a "belső körök" és mik a tapasztalatok!
[ előzmény : (930)  missmoon , 2011-09-19 12:17:08]

missmoon hozzászólásai | 2011-09-19 12:17:08  (930)
Ilyen formában pedig még elkeserítőbb a helyzet...és komolytalan.
[ előzmény : (929)  klo , 2011-09-19 10:18:08]

klo hozzászólásai | 2011-09-19 10:18:08  (929)
Tökéletesen egyetértek veled. De semmiféle adatot nem adtunk egyelőre át, ezeket egyszerűen kimásolta valaki a honlapról, ami természetesen törvénytelen. A KÖN-megnyitón nem volt ott az az ember a KÖH-től, aki tőlük a Tékás kapcsolattartó, úgyhogy írtam neki és elküldtem azt a levelet is, amit a múlt héten írtam a Tékának.
[ előzmény : (928)  missmoon , 2011-09-19 09:48:18]

missmoon hozzászólásai | 2011-09-19 09:48:18  (928)
Annak idején forrás és pontos név megjelöléssel járultam hozzá az átvételhez. Ez minden tekintetben fennáll jelenleg is, tehát amennyiben nem szerepel ott a nevem, nem adom oda az adatokat- információkat. Tehát ebben a formában NEM JÁRULOK HOZZÁ a közzétételhez és ha nem ennek megfelelő eljárást tapasztalok annak következményei lesznek. (eléggé kihasználtak már eddig is- bár ez nem tartozik ide, de ez alapvetően elvárható dolog volna és felháborít ha nem tartják be, ezt nem engedhetik meg maguknak és mi sem engedhetjük meg)
[ előzmény : (927)  klo , 2011-09-16 06:08:48]

klo hozzászólásai | 2011-09-16 06:08:48  (927)
A héten többször hívtam a TÉKÁ-s kapcsolatomat, de nem értem el, és a levelemre sem jött eddig válasz. Ma van a Kulturális Örökség Napjainak a megnyitója, ott remélem, tudok tanácsot kérni a KÖH szakembereitől, illetve egyeztetni velük a továbbiakról. Szóval nem felejtettem el a dolgot, csak jelzem, hogy eddig elakadtam.