Megújulásunk támogatója:  
határeset
témák listája

Összesen: 2 db hozzászólás

klo hozzászólásai | válasz erre | 2011-06-16 06:13:56  (5)
Valóban elszomorító, ami a Házsongárdi temetőben történik, de talán az a legrosszabb, hogy személy szerint nemigen látok megoldást. Az alapítványnak nincsenek eszközei, hogy megvédjék a síremlékeket (még a helyrajzi adatokat is titkosították, márpedig azok kellenek az egyedi védelmekhez), a magyar politikai lépések pedig eddig nem bizonyultak túl eredményesnek. Persze az is kétséges, hogy lehetnek-e egyáltalán azok. Szóval tanácstalan vagyok, de szerintem amíg a helyi civilek meg nem erősödnek (pl. tüntetés a temetőért, petíció valamilyen uniós szervnél, minél nagyobb hírverés, stb.), addig marad ez a helyzet. De persze azt sem tudom, hogy az ilyen lépések helyben milyen reakciót váltanának ki.
[ előzmény : (4)  altwien1 , 2011-06-13 12:52:35]

altwien1 hozzászólásai | válasz erre | 2011-06-13 12:52:35  (4)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.193919270654906.46916.100001105031343 Kolozsvár, 2011, Pünkösd A Házsongárdon ismételten csapások érték a magyarságot! A Református Egyház megváltásában lévő kripta kertben található, és a magyarság, Kolozsvár polgárainak kemény pénzen restauráltatott síremlékeit barbár támadás érte! Ismeretlenek megcsúfították, meggyalázták az évszázados sírokat! Kolozsvár polgármestere szerint ilyen nem történik! kolozsvár polgármestere veszi magának a bátorságot és hazugnak nevezi azokat, akik a magyar sírgyalázások ellen szót emelnek! ... s a szomorú az, hogy nem csak Kolozsvár polgármestere! A vele kollaboráló magyar politikusok is hasonló üzeneteket közvetítenek, csak éppen hozzátartozóikon keresztül! Nézzétek e szomorú képeket, mert a helyzet mai állása szerint hitvány időket jelez! ... vagy előjelez?