Megújulásunk támogatója:  
határeset
témák listája

Összesen: 19 db hozzászólás

klo hozzászólásai | 2019-04-08 22:59:52  (49)
Kedves Gabi! Ennél az objektumnál az adatlapon sincs koordináta, el sincs fogadva, vagyis a rendszerben meg sem jelenik. Nincs rajta a térképen, de nem is lehet emiatt. Nem igazán értem, ezzel mi történt.
[ előzmény : (48)  ngabi , 2019-04-08 20:24:31]

klo hozzászólásai | 2019-04-08 01:21:05  (47)
Kedves Gabi! Ez a térképes keresés nekem is nagy fájdalmam, sajnos a modernebb programozási elemekkel ez nem fért össze, de keresik a megoldást, mert valóban hiányzik. A koordinátánál konkrétan mire gondolsz?
[ előzmény : (46)  ngabi , 2019-04-03 12:23:16]

klo hozzászólásai | 2018-11-10 01:59:23  (45)
Kedves Emese! Szerintem a kastély koordinátái rendben vannak, csak a térképek következetesen kolostorként jelölik. A többinél mit jelent, hogy nem sikerült koordinátát megadni? Nem jelent meg a mező, vagy nem tárolta el?
[ előzmény : (43)  Emese62 , 2018-10-30 11:17:11]

klo hozzászólásai | 2017-08-09 12:47:05  (42)
Kedves Niffup!
Szívesen. Izgalmas, élménydús kirándulásokat kívánok, ha kérdésed lenne, ne tartsd magadban :-)
[ előzmény : (41)  Niffup , 2017-08-09 09:34:32]

klo hozzászólásai | 2017-08-08 19:47:22  (40)
Kedves Niffup!
Ha nincs nálam gps, én is a GPS test nevű alkalmazást használom (android), tökéletesen megfelel a célnak.
Adatbázisban nem szereplő keresztet tudsz a Keresztes hadjáratban felvenni, vagyis oda tudsz korábban ismeretlen objektumot az adatbázisba felvenni.
A Határesetnél adatlapok vannak, ahhoz tudsz állapotjelentést adni. Magad is tudsz adatlapot készíteni, de ahhoz lehetőség szerint elég jól kell ismerni az adott épület (stb) történetét, értékeit.
[ előzmény : (39)  Niffup , 2017-08-08 15:22:49]

klo hozzászólásai | 2014-07-28 16:21:37  (34)
Kedves Csillagtáncos! Sikerült rájönnöm, mi volt a gond. A telefonomra telepített plusz program fok, perc, másodpercben adja meg a helyet, de eddig félreértelmeztem. Így elmentve jó helyre került a zsinagóga, ahogy a műholdas térképen nézem, maximum három méterrel vitt félre.
[ előzmény : (32)  Csillagtancos , 2014-06-16 01:55:09]

klo hozzászólásai | 2013-12-24 09:46:36  (30)
Boldog, békés Karácsonyt kívánunk minden játékosunknak, szakértőnknek és látogatónknak!

klo hozzászólásai | 2013-05-28 18:33:29  (27)
Most:
Összesen: 2222 db objektum
A következő ilyen együttállásra várhatunk megint egy kicsit :-)
[ előzmény : (26)  szépmíves , 2013-05-22 16:23:53]

klo hozzászólásai | 2013-01-03 13:29:36  (24)
Kedves ngabi!
Azoknál az adatlapoknál, amelyek nem mennek át a szűrőn, az információmennyiséggel van gond. Mint látod, teljességgel más az adatlapok, illetve a jelentések tartalma. Az adatlapon az objektummal kapcsolatban lehetőleg minél több tényanyagot igyekszünk megjeleníteni (épület rövid leírása, építészeti jellemzői, uralkodó stílusa, az építés ideje, annak, illetve átépítéseinek története, az objektum/alkotás történelmi jelentősége, mindez néha tágabb történeti, kultúrtörténeti közegbe ágyazva). Nem mondom, hogy minden esetben sikerül, akadnak bőséggel adatlapok, amelyek kiegészítésre várnak, de ez az alapelv.
A horvát tengerpart objektumai sajnos ebből a szempontból eléggé szerencsétlenek, hiszen szinte alig található hozzájuk szakszerű forrás (ha lenne is, jobbára horvátul), csak egy-két jellegtelen mondat van, amit egymástól vesznek át a különböző portálok. Ezeknek az információértéke gyakran nulla, gyakorta pedig még hibás is. Hidd el, jó néhány órát (napot) eltöltöttem a net előtt, hogy kiegészítéseket keressek az adatlapjaidhoz, amihez találtam, azokat elfogadtam, de vannak, amiket nem engedhettem át a szűrőn. Sokat töprengtem egy olyan adatlapi státuszon is, hogy "kiegészítésre szorul", de ilyen alapon százával lehetne feltenni adatlapokat, amelyeknek nincs valódi információértékük. Ehhez képest az szinte lényegtelen, hogy van-e hozzájuk koordináta, hiszen az az esetek többségében nagy biztonsággal kikereshető.
A jelentések azok más tészta, abban az esetben - a műemlékem.hu jelentéseinek mintájára - egy adott állapotot rögzítünk. Itt nincs szükség arra az információra, hogy a templom keletelt-e, s hogy a déli kapuja gótikus, vagy reneszánsz. Elég az, hogy az állapota jó, vagy rossz, pereg-e a vakolat, vagy a cserép. Természetesen ki lehet ezt egészíteni mindenféle információval, de a lényeg a bejárása során tapasztaltak megosztása.
Ha együtt akarsz adatlapokat és jelentéseket készíteni, célszerű olyan területet választani, ami jól dokumentált. Az adatlapra kerül a tényanyag, a jelentésbe a benyomás.
Remélem, tudtam segíteni.
Köszönettel, üdv:
klo
[ előzmény : (23)  ngabi , 2013-01-03 12:36:04]

klo hozzászólásai | 2012-10-21 14:37:25  (21)
A ma elfogadottakkal együtt 1500 fölé nőtt a Határesetben lévő adatlapok, s így az objektumok száma.
Köszönet mindazoknak, akik segítik ennek az adatbázisnak az épülését! A résztvevőknek gratulálunk!

klo hozzászólásai | 2012-08-06 16:01:50  (20)
Kedves szépmíves!
Láttam már a jelentésben is, de akkor elfelejtettem. Most átírtam, köszönöm, hogy szóltál!
[ előzmény : (19)  szépmíves , 2012-08-06 13:32:05]

klo hozzászólásai | 2012-02-19 14:28:37  (18)
Kedves Csillagtáncos!
Köszönöm a jelzést. Igazság szerint már korábban észrevettem, hogy nem jó, de nem javítottam, mert a műemlékem.hu szabályai szerint a következő érvényes jelentés írja felül azt, ami nem jó. Kis gondolkodás után rájöttem a megoldásra: mivel volt fotóm a valódi Kultúrpalotáról, egyéb bejegyzéssel írtam felül a jelentést.
[ előzmény : (17)  Csillagtancos , 2012-02-18 02:30:28]

klo hozzászólásai | 2011-10-22 12:21:16  (16)
Miután az ngabi által készített horvátországi adatlapoknak még csak egy részét fogadtuk el, ám már több mint harminc napja történt a felkeresés, ideiglenesen felfüggesztettük a már rendszerben lévő, de még nem jóváhagyott adatlapoknál ngabi számára a 30 napos jelentési korlátot (ez így leírva eléggé bonyolultnak tűnik, pedig nem az).

klo hozzászólásai | 2011-08-19 10:18:00  (13)
Köszönöm szépen! Hasznos bizony, nem tudtam, hogy feltették.
[ előzmény : (12)  SysWAP , 2011-08-18 12:01:35]

klo hozzászólásai | 2011-08-17 07:34:12  (11)
Kedves játékosok!
Egy új fejlesztést üzemeltünk be, egyelőre még teszt jelleggel a Határesetnél. Az adatlapokon szerepel a Közeli objektumok cím alatt egy link, az ezen megnyíló oldalon távolság szerint rakja sorrendbe a rendszer az objektumokat. Várjuk az észrevételeiteket, ötleteiteket, hogyan lehetne hasznosabbá, jobbá tenni. Úgy tervezzük, hogy a műemlékeknél is bevezetjük majd.

klo hozzászólásai | 2011-06-28 10:34:53  (8)
Kedves szépmíves!
Rumcájsz iránti rajongásod megértem (sőt, magam is osztozok benne: a hetvenes évek végén kiadták magyarul, akkor Csirizár volt a neve), de sajna ő még marad a jicini erdőben, mert egyelőre csak a Magyarországgal határos államokból lehet adatlapokat feltölteni, illetve azokhoz jelenteni. Azt mindenképpen el akartuk kerülni, hogy kifejezetten a történelmi Magyarország határain belüli épített örökségről készüljön adatbázis, mert egyrészt kérdés volna, hogy mikori határról beszélünk, másrészt a kulturális egység a kritérium, vagyis a Kárpát-medence. Persze ez méteres pontossággal nem határolható le, de nem is baj. Csehország, Lengyelország, Olaszország egy következő, kibővített körben jöhet. Itt sem lesz könnyű lehatárolni (kérdés persze, kell-e, vagy azt lehet mondani, hogy Európa, mert ha Olaszország igen, akkor (pl. Szent Erzsébet, illetve az ábrázolásai miatt) Németország miért nem? (elvégre van magyar vonatkozás, ami az egyik kritérium).
Szóval van még min gondolkodni :-)
A magyar helyneveknél én igyekszem a teljes alakot használni, persze becsúszhatnak hibák. Rárósmúlyad ebben a formában bántotta ugyan a nyelvérzékemet, de a forrásokban így találtam rá: örülök, hogy megerősítettél benne, hogy nem jó, javítom. A szlovák védett listát köszönöm, erre az oldalra még nem bukkantam rá (de nem is tudok szlovákul).
A határon túli kapcsolatok kiépítése lassan halad, ez sajnos a személyes kapacitásom kérdése. Adatlapot azonban bárki tölthet fel (tényleg, nincs kedved?).
:-)
Üdv:
klo
[ előzmény : (7)  szépmíves , 2011-06-27 17:51:32]

klo hozzászólásai | 2011-06-16 06:13:56  (5)
Valóban elszomorító, ami a Házsongárdi temetőben történik, de talán az a legrosszabb, hogy személy szerint nemigen látok megoldást. Az alapítványnak nincsenek eszközei, hogy megvédjék a síremlékeket (még a helyrajzi adatokat is titkosították, márpedig azok kellenek az egyedi védelmekhez), a magyar politikai lépések pedig eddig nem bizonyultak túl eredményesnek. Persze az is kétséges, hogy lehetnek-e egyáltalán azok.
Szóval tanácstalan vagyok, de szerintem amíg a helyi civilek meg nem erősödnek (pl. tüntetés a temetőért, petíció valamilyen uniós szervnél, minél nagyobb hírverés, stb.), addig marad ez a helyzet. De persze azt sem tudom, hogy az ilyen lépések helyben milyen reakciót váltanának ki.
[ előzmény : (4)  altwien1 , 2011-06-13 12:52:35]

klo hozzászólásai | 2011-04-09 14:04:01  (2)
Van egy kis gubanc a tájékoztató szövegek megnyitásával. A hiba elhárításáig türelmet kérünk.

klo hozzászólásai | 2011-04-09 11:49:26  (1)
Kedves játékosok, érdeklődők! Ezen a fórumon a Határesettel kapcsolatban várjuk az észrevételeket, kérdéseket.