Megújulásunk támogatója:  
műemlékem
témák listája

Összesen: 3 db hozzászólás

klo hozzászólásai | válasz erre | 2019-10-08 22:49:37  (6922)
Gabival beszéltünk még amikor beírt a fórumba, ezért nem válaszoltam. Sajnos intézményesen valóban nem használják a jelentéseinket (nincs is már intézmény, gondolom, a műemlékvédelem szervezeti állapotával mindenki tisztában van), ugyanakkor nagyon sokan nézik őket, akiknek a munkájuk összefügg az örökségvédelemmel. A kiemelt védett épületek sorsáról természetesen máshol is lehet olvasni, de ezek inkább turisztikai, építőipari beruházások - a nagy tömegű, és gyakran pusztuló "tucatműemlékeknek" azonban ez az egyetlen megjelenési lehetősége. Egy-egy jelentés az egyetlen hozzáférhető dokumentum, hogy merre fordul a sorsuk. Értem a fáradtságot, az én jelentéseimnek egy része sem jut el a feltöltésig. Én is érzékelem magamon a fásultságot, ugyanakkor tudom, hogy fontos ezt csinálni, már csak azért is, mert egyre gyakrabban lehet rémületes butaságokat olvasni a védett épületekről, mi pedig hitelesek vagyunk. Jelenleg ennek nem igazán van értéke, de semmi sem tart örökké. A lejtő se.
[ előzmény : (6921)  piroska , 2019-10-07 20:25:26]

piroska hozzászólásai | válasz erre | 2019-10-07 20:25:26  (6921)
Én szoktam olvasni a fórumot, de az is igaz - ritkán. Megértelek, hogy letör a dolog. Hozzáteszem, velem már az is előfordult, hogy addig aszaltam néhány képsort, pár településről, hogy végül fel sem töltöttem. A múlt héten egy 128 pontos (!) műemlék mellett mentem el (igaz 8 kilós hátizsákkal, gyalog és 800 m kitérő lett volna). Ha valaki foglalkozna a jelentéseinkkel az más lenne. Játéknak meg már régi.
[ előzmény : (6920)  ngabi , 2019-09-30 15:50:28]

ngabi hozzászólásai | válasz erre | 2019-09-30 15:50:28  (6920)
valaki olvassa a fórumot? Két bejegyzést is írtam kb, két hete, semmi válasz! Nagyon letör, hogy senki nem törődik a műemlékem oldalaival! (Nem az Olivérre gondoltam!)